Barić donio remi Krupi

U derbiju osmog kola Lige za prvaka Krupa je igrala na svom terenu protiv Željezničara neriješeno, 1:1.

Na početku susreta minutom ćutanja odata je počast poginulima u avionskoj nesreći kod Mostara. Sam početak meča donio je opreznu igru sa obje strane, a prvi su zaprijetili gosti u 16. minutu kada je Ivan Lendrić imao šansu, ali je čuvar mreže Krupe Jovan Kutić odlično intervenisao. U narednih desetak minuta domaći su imali terensku inicijativu. Već u 19. minutu spetljao se Miljan Ljubenović i prilika je otišla u nepovrat. Isti igrač tri minuta kasnije srušen je u kaznenom prostoru gostiju, ali je pištaljka glavnog arbitra Edina Jakupovića iz Bihaća ostala nijema. Najzreliju priliku za domaćina imao je Stefan Barić u 25. minutu kada je njegov šut sjajnom intervencijom zaustavio golman tima sa “Grbavice” Vedran Kjosevski. Već u 27. minutu zaprijetio je Željezničar posredstvom Samira Bekrića, a isti igrač je dva minuta kasnije donio prednost Sarajlijama. Iskoristio je smušenost Samira Kartala i golmana Kutića, kojeg je lobovao za 0:1.

Na samom početku drugog dijela susreta dva puta je zaprijetio fudbaler Krupe Irfan Jašarević, ali bez rezultata. U 53. minutu zaprijetio je i Slobodan Milanović, ali je slabo šutirao. Rezultat je izjednačen u 61. minutu. Barić je uzeo loptu, “povukao” je prema sredini, a onda snažno šutirao sa nekih 25 metara i pogodio same rašlje savladavši nemoćnog Kjosevskog. Poslije izjednačenja Krupa je nastavila da atakuje prema golu izabranika Slavka Petrovića. U 70. minutu sjajnu priliku imao je Ajdin Redžić, ali je Kjosevski fantastično intervenisao. Krupa je mogla do pobjede u 88. minutu kada je neprecizan bio “rezervista” Uroš Mirković. U prvom minutu sudijske nadoknade pobjedu Krupi mogao je donijeti i njen najbolji strijelac Elvir Koljić, ali je bio neprecizan.

Inače, osmo kolo doigravanja riješilo je i prvu dilemu. Sarajevski Olimpik će poslije osam sezona igrati ponovo u Prvoj ligi Federacije BiH.

Parovi devetog kola koje se igra u subotu i nedjelju, 20. i 21. maja: Liga za prvaka: (subota, 17 časova): TUZLA: Sloboda – Krupa, BIJELjINA: Radnik – Zrinjski, SARAJEVO: Sarajevo – Željezničar, Liga za opstanak: (nedjelja, 17 časova): ZENICA: Čelik – Olimpik, BANjALUKA: Metalege – Široki Brijeg, VITEZ: Vitez – Mladost.

11 golova: Koljić (Krupa), Krpić (Sloboda),

10 golova: Obradović (Radnik), Ahmetović (Sarajevo), Mešanović (Zrinjski), Brkić (Mladost),

9 golova: Menalo, Vagner (Široki Brijeg), Zec (Sloboda), Crnkić (Sarajevo),

8 golova: Bilbija (Zrinjski),

7 golova: Todorović (Zrinjski), Husić (Mladost),

6 golova: Hebibović (Sarajevo),

5 golova: Ramović, Maksimović (Mladost), Brković (Čelik), Kapetan (Vitez), Kajkut (Krupa), Petrak, Tomić (Zrinjski),

4 gola: Stojanović, Đurić (Radnik), Svraka, Osmanović (Olimpik), Milutinović (Krupa), Subić (Sloboda), Smriko (Čelik), Križman (Željezničar), Ala. Šišić (Mladost), Regoje (Čelik/Olimpik), Sarić (Sarajevo)…

(Glas)

“Aerodromu Banjaluka” oprema vrijedna 70. 000 KM

Aerodrom “Nikola Tesla” Beograd donirao je “Aerodromu Banjaluka” transportni sistem u vrijednosti 70.000 KM. Ugovor o donaciji danas su potpisali vršilac dužnosti generalnog direktora Aerodroma “Nikola Tesla” Saša Vlaisavljević i generalni direktor “Aerodroma Banjaluka” Miroslav Janjić u prisustvu ministra saobraćaja i veza Republike Srpske Neđe Trninića. Trninić je nakon potpisivanja novinarima u Banjaluci rekao da

Na Teatar festu “Petar Kočić” odigrana predstava “Novo doba”

Predizborna kampanja i njene laži, prljave igre privatizacije, tajkuni, emigracija, ratni zločini, korporacije koje zarađuju utajom poreza, uništene karijere univerzitetskih profesora naspram mladih i nadobudnih karijerista koji umjesto znanja o poslu znaju kako prevariti, ucijeniti, podvaliti, nemogućnost običnog, normalnog života u vremenu tranzicije, samo su neke od tema komada “Novo doba”. Ova predstava za koju

Grad Banjaluka razmatra ideju da centar zatvori za automobile: Pješaci žele da glavna ulica nedjeljom postane šetalište

Iz Gradske uprave najavljuju da će ozbiljno analizirati dugogodišnju želju Banjalučana da Ulica kralja Petra Prvog Karađorđevića postane šetališna zona. Građani, posebno pješaci, odavno već traže da se, kao u mnogim velikim gradovima, zabrani saobraćaj u centru grada i ulica od Pozorišta do Palasa postane šetalište. Ovu inicijativu građana ponovo je juče nadležnima predočila odbornica

Prikupljanje pomoći za oboljelu od leukemije

Organizacija “Kolo srpskih sestara” pokrenula je humanitarni broj 1415 za pomoć u liječenju Olge Predojević koja boluje od mijeloične hronične leukemije. – Olgi je potrebna transplantacija koštane srži od nesrodnog donora koja može da se uradi samo u bolnici u Istanbulu. Operacija košta 130.000 evra. Nedavno joj je preminuo suprug, a ona je majka dva

Povratak nekadašnjoj praksi organizovanja događaja: Banski dvor širom otvoren umjetnicima

Predstavnici Inicijative građana „Kultura kulturi“ razgovarali su sa v. d. direktora KC Banski dvor, Mladenom Matovićem, o uređenju zapuštenog i neiskorišćenog prostora KC Banski dvor. Tom prilikom uočeno je i nekoliko paralela između ciljeva Inicijative građana „Kutura kulturi“ i novog koncepta rada KC Banski dvor, jer se upravo jedna od prvih najavljenih programskih aktivnosti Matovića