Sport 06.09.2015.

Borac m:tel nije uspio da se izbori za Ligu šampiona

ČITANJE: 3 minute
borac alpla

Austrijska Alpla u polufinalu turnira u Boriku savladala Borac poslije produžetaka 35:33 i srušila snove Banjalučana da mogu u elitno takmičenje.

Rukometaši Borca m:tel imali su istorijsku priliku da se plasiraju u Ligu šampiona i praktično preko noći vrate Borca tamo gdje mu je mjesto, u evropskoj eliti, ali nisu uspjeli u tome.

Na putu ka elitnom takmičenju ispriječio se austrijski šampion, Alpla HC Hard, i to u banjalučkom Boriku.

Za austrijsku ekipu znalo se da je jako dobra, iskusna i uigrana ekipa, dobro su u Borcu znali i od kojih igrača prijeti najveća opasnost, kao što su i Austrijanci znali da ih Trivundžin kvalitet može koštati finala ili da će Borac neuigranost ekipe nadoknaditi borbenošću i čvrstinom i da će lomiti protivnika uz pomoć vjerne publike.

Ono što se nije znalo je da će pobjednik na kraju biti odlučen poslije produžetaka, za koje je Borac ginuo svih 60 minuta.

Vrlo loše je Borac otvorio utakmicu, dozvolio Alpli da povede čak šest razlike i već tada je bilo jasno da će ekipa Igora Rađenovića morati na plan «B».

Očekivalo se da će Alpla biti ta koja će se na početku naću u problemu i imati problem da se privikne na sjajnu atmosferu koju je napravila banjalučka publika, ali desilo se suprotno.

Austrijanci su iskoristili odsustvo iskusnijih igrača poput Bojinovića, Trivundže i Nikolića koji su počeli meč na klupi da povedu i dobiju na samopouzdanju, a tek poslije tajm auta Rađenovića i izlaska onih najpoznatijih imena na parket Borac je krenuo da hvata priključak.

Alpla je bila u naletu i njenu seriju kojom je došla na 13:7 prekinuo je Trivundža, a i u narednih nekoliko napada on je bio taj koji je pogađao. Istina, pogađala je i Alpla i držala pet razlike, prvo 15:10, pa 16:11, da bi Borac uspio ipak da do odmora ublaži rezultat na podnošljivih 17:14.

U nastavku je Borac praktično svo vrijeme bio na minus dva, Alpla nije dozvoljavala da se dođe na jedan napad zaostatka, sve dok Trivundža nije smanjio na 26:25.

Osam minuta prije kraja Trivundža je pogodio sa sedam metara za 27:26, da bi već u sljedećem napadu on zaradio isključenje, ali se u tim trenucima isticao golman Borca Tibor Ivanišević koji je branio šuteve, sedmerce i ulivao vjeru da Borac može do preokreta.

Pri 28:27 imao je Borac napad za izjednačenje ali Bojinović promašuje što je pivot gostiju kaznio golom za 29:27, ali je Nikolić smanjio na 29:28, a Kozina je na minut i 45 sekundi do kraja zaradio isključenje i Borac je do kraja imao igrača više.

Konačan trud momci i crveno-plavom naplatili su u posljednjim trenucima kada je Mikić izjednačio na 30:30, a Ivanipšević odbranom u posljednjoj sekundi potvrdio da će se igrati produžeci.

Prethodno je Bojinović bacio kontru u ruke protivniku želeći da Borac što prije završi napad i stigne do prednosti prije zvuka sirene.

Dodatnih deset minut Borac je otvorio pogotkom za prvo vođstvo na utakmici, ali je nešto kasnije propustio priliku da ode na dva gola razlike i to je bio prelomni trenutak utakmice.

Poslije toga uslijedila je serija Alple 3:0, za 33:31, a do kraja raspoloženi Doknić i njegova odbrana nisu dozvolili novi preokret i meč je završen 35:33.

Trivundža je prvi strelac meča sa 13 pogodaka, Janković je postigao četiri, a četvorica igrača Borca po tri, dok su Alplu do pobjede vodili Cajner i Šlinger sa po sedam golova.

Alplu u finalu čeka norveški Elverum, koji je u prvom polufinalu poslije uzbudljivih 60 minutasavladao holandsku ekipu Limburg Lajons 35:30.

Lešinari, koji su ove večeri zaista bili dodatni igrač Borca, pred početak meča su priredili lijepu koreografiju, kao i transparent “U BORIKU SE UDARA ŠAMPIONSKI”.