Bosna nadigrala Igokeu

Bosna je u derbiju kola, ali i cijelog prvenstva sinoć u Skenderiji nakon produžetka pobijedila Igokeu sa 88:84 (20:13, 19:18, 20:29, 12:11, 17:13).

Studenti su tako napravili iznenađenje na startu Lige 6 i pokazali da ozbiljno računaju na najviši plasman.

Prvo poluvrijeme proteklo je u boljoj igri domaćeg tima. Agresivnom odbranom prisiljavali su igrače Igokee na greške u napadu, a preko raspoloženih Ikonića, Đorđevića i Šturanovića gradili prednost, koja je u 24. minuti iznosila 15 poena.

No, uslijedio je neshvatljiv pad u igri “Studenata” što koristi Igokea i serijom 11:0 prvo dolazi do svega četiri poena zaostatka, a do kraja trećeg perioda i do peokreta.

U posljednjoj četvrtini obje ekipe napravile su niz grešaka, što je rezultiralo i malim brojem poena. U dramatičnoj završnici Bosna je imala priliku za pobjedu ali je “prokockala” posljednji napad te se ušlo u produžetke.

Junak u ovom periodu bio je Saša Vasiljević, koji je s nekoliko vezanih poena digao dvoranu na noge, a u posljednjim sekundama Ikonić pogađa trojku za konačnih 88:84.

Najefikasniji u redovima Bosne bili su Goran Ikonić sa 22, Maksim Šturanović sa 17, Vladimir Đorđević sa 12 i Saša Vasiljević s 11 poena, a kod Igokee Strahinja Mićović sa 25 i James Artur Robinson sa 22 poena.

(faktor.ba)

Melanija iz Beme na popravci

Prva dama SAD Melanija Tramp danas je konačno prihvatila ruku svog supruga Donalda pri izlasku iz aviona. To je samo jedan detalj koji su svjetski mediji uhvatili prilikom njihove svjetske turneje.

Ministar u Domu penzionera: Cijene ostaju iste

Dom penzionera u Banjaluci pohvalio se dobrim poslovnim rezultatima. Uprkos relatiivno visokim cijenama usluga, sve više penzionera odlučuje da tamo provedu svoje najzrelije godine.