Sport 24.08.2015.

Čelzi pobjedio, sjajan debi Pedra, Matić skrivio penal, Kolarov srušio Everton

chelsea

Fudbaleri Čelzija pobjedili u 3. kolu Premijer lige, pošto su u gostima savladali Vest Bromvič Albion – 3:2 (3:1), Građani golom reprezentativca Srbije načeli potom i srušili Karamele.

Veoma uzbudljiva utakmica viđena je na Hotornu, a strijelci za ekipu Čelzija bili su Pedro u 20, Dijego Kosta u 30 i Cezar Aspilikueta u 41. minutu susreta. Za domaći tim oba gola je postigao Džejms Morison u 36. i 59. minutu.

Utakmica je počela veoma loše za Čelzi pošto je domaći tim već u 14. minutu dobio penal, poslije starta Nemanje Matića. Ipak Tibo Kurtoa obranio je jedanaesterac i tako spasio svoju ekipu koja je povela u 20. minutu golom novajlije Pedra, koji je na ovom meču najavio da će biti ogromno pojačanje.

Deset minuta kasnije „plavci” su imali 2:0 pošto je asistenciju Pedra dobro ispratio Kosta i duplirao vođstvo. Ipak samo šest minuta poslije toga domaći tim stiže do gola preko Morisona koji je dobro ispratio akciju i udarcem glavom matirao Kurtou.

Međutim, Čelzi preko Aspilikuete dolazi do 3:1, i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku meča Džon Teri je dobio crveni karton, te su gosti sa deset igrača igrali do kraja susreta. Domaći tim iskoristio je brojčanu snagu na terenu i došao do gola preko Morisona, ali snagu za preokret nisu imali.

Do kraja utakmice Čelzi, za koji su svih 90. minuta na terenu proveli srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović, uspio je da odoli napadima i zabilježi prvu pobedu ove sezone.

Vest Bromvič Albion – Čelzi 2:3 (Morison 35, 59 – Pedro 20, Kosta 30, Azpilikueta 42)

Votford – Sautempton 0:0

Everton – Mančester siti 0:2 (Kolarov 60, Nasri 89)

Subota:

Mančester junajted – Njukasl 0:0

Lester – Totenhem 1:1 (Marez 83 – Ali 81)

Norič – Stouk 1:1 (Martin 28 – Diuf 11)

Sanderlend – Svonsi 1:1 (Defo 62 – Gomis 45+3)

Vest Hem – Bornmut 3:4 (Nobl 48. penal, Kujate 53, Maiga 83 – Vilson 11, 28, 79. penal, Pug 66)

Kristal Palas – Aston Vila 2:1 (Dan 71, Sako 87 – Suare 77. autogol)