Sport 21.08.2017.

Galešić donio pobjedu Borcu

Fudbaleri Borca pobijedili su Vitez rezultatom 1:0 u utakmici 5. kola Premijer lige BiH, a odlučujući pogodak postigao je Goran Galešić u četvrtom minutu utakmice iz penala.

Vitez je prvi zaprijetio, već u drugom minutu kada je sa lijeve strane loptu ubacio Ćosić, Šantić je izašao sam pred golmana Borca Avdukića, ali je čuvar mreže domaćih odlično intervenisao.

Već u narednom napadu golman Viteza Ćutahija u svom šesnaestercu ruši Karića, a siguran realizator najstrože kazne je Goran Galešić.

Dobru priliku za Borac propustio je Mirković kada je šutirao sa nekih pet metara ali je na mestu bio Ćutahija. Novu priliku Vitez je imao u 42. minuti kada je nakon kornera sa lijeve strane pored gola šutirao Miletić.

U nastavku utakmice Vitez je u potpunosti uspostavio terensku inicijativu, međutim ozbiljnije prilike imao je Borac. Karić je jednom šutirao pored gola, a jednom mu je Ćutahija odbranio udarac sa pet metara.

Rezultati 5. kola: Radnik – Gošk 3:1, Borac – Vitez 1:0, Sloboda – Zrinjski 0:2, Široki – Mladost Doboj Kakanj 3:1. Juče: Krupa – Čelik 1:0, Sarajevo – Željezničar 0:1.

Tabela: Željezničar 12, Zrinjski 12, Radnik 10 Mladost DK 10, Široki 9, Borac 9, Krupa 6, Gošk 6, Sarajevo 4, Sloboda 4, Čelik 3, Vitez 1.