Igokea pobjednik Omladinskog turnira u košarci

Omladinci Košarkaškog kluba Igokea iz Aleksandrovca kod Laktaša pobjednici su Međunarodnog omladinskog turnira u košarci, koji je danas završen u Milićima.

Igokea je u finalnom meču bila bolja od domaćeg Boksita, kojeg je pobijedila rezultatom 39:33. Treće mjesto na turniru osvojili su mladi košarkaši Radničkog iz Kragujevca, a četvrto trebinjski Leotar.

Najboljoj ekipi, uz pobjednički pehar, pripala je i novčana nagrada od 2.000 KM, drugoplasiranoj 1.500 KM, trećeplasiranoj 1.000 KM, a ekipi koja je osvojila četvrto mjesto 500 KM.

Pehare i nagrade dobili su i najbolji igrač turnira Jovan Lalović iz Boksita, te njegov klupski kolega Bojan Madžarević, koji je bio najuspješniji u izvođenju “trojki”.

Trener košarkaša Igokee Žarko Milaković rekao je novinarima da su opravdali ulogu favorita, s obzirom na to da su klub sa najvećom reputacijom koji je nastupao na turniru.

“Ova djeca treba da rastu kroz ovakve turnire i ovakve utakmice i da sutra zaigraju u prvom timu u ABA ligi, što nam je cilj u klubu”, istakao je Milaković.

Trener domaćeg tima i član organizacionog tima turnira Predrag Sušić čestitao je pobjedničkoj ekipi, te naglasio da je i drugo mjesto, koje su osvojili košarkaši “Boksita”, veliki uspjeh.

Na trodnevnom turniru u Milićima učestvovali su klubovi Glasinac sa Sokolaca, Igokea iz Aleksandrovca, bijeljinski BN plus, Vrelo iz Čajniča, Leotar iz Trebinja, “Radnički” iz Kragujevca, novosadska Vojvodina i Boksit iz Milića.

Turnir je organizovan u okviru “Ljetnog festivala kulture i sporta”, čiji je organizator i generalni pokrovitelj kompanija “Boksit” iz Milića.

(Nezavisne)

Borac pobjedom počeo sezonu

Fudbaleri Borca pobjedom su počeli sezonu u BHT Premijer ligi BiH pošto su pred oko 6.500 gledalaca na Gradskom stadionu savladali Čelik s 2:0.

Predavanja o master studijama u SAD

“Američki kutak” organizuje predavanja o prijavljivanju na master i doktorske studije u Americi u srijedu, 26. jula od 15 časova u ulici Carice Milice 1A.

Psi lutalice napali djevojku u Banjaluci

Psi lutalice napale su preksinoć djevojku Tamaru U. (28) u Banjaluci koja je zadobila povrede. Napadnutoj djevojci ljekarska pomoć ukazana je u Univerzitetsko- kliničkom centru Republike Srpske.