Izvučeni takmičarski brojevi za nastavak Prve lige: Banjalučani slave titulu u Prijedoru
Fudbaleri banjalučkog Borca u prvom kolu Lige za prvaka u nedjelju od 18.30 časova ugostiće Kozaru iz Gradiške, odlučeno je na izvlačenju takmičarskih brojeva, koje je obavljeno u prostorijama Fudbalskog saveza Republike Srpske.
Osim ovog para, u prvom kolu sastaće se još Drina (Zvornik) – Rudar Prijedor i Tekstilac Kort – Podrinje, a ova dva susreta biće odigrana u subotu sa početkom od 16.30 časova. Tada je trebalo da bude odigran i susret na Gradskom stadionu, ali je na zahtjev Borca, zbog zauzetosti terena, pomjeren za dan kasnije od 18.30 časova.
Po do sada viđenom gotovo je sigurno da će “crveno-plavi” prvi proći kroz cilj i da će obezbijediti prvo mjesto mnogo prije posljednjeg kola, ali zvanična promocija šampiona biće u posljednjem kolu, 10. juna, kada budu gostovali kod za sada drugoplasiranog Rudar Prijedora.
U Ligi za opstanak u prvom kolu, koje se igra u subotu, 22. aprila, sastaće se Sloboda (Mrkonjić Grad) – Slavija, Borac (Šamac) – Sutjeska) i Zvijezda 09 – Sloga (Doboj).
Dva kola, drugo i šesto, biće odigrana srijedom, 26. aprila, i 17. maja. Mečevi posljednja tri kola biće odigrani istog dana u istom terminu radi zaštite regularnosti takmičenja.
Na izvlačenju takmičarskih brojeva bili su prisutni predstavnici deset od 12 prvoligaša, a jedino nisu došli čelnici Podrinja i Slavije.
Liga za prvaka
1. Borac (BL) 22 17 4 1 41:6 55
2. Rudar Prijedor 22 12 5 5 48:25 41
3. Podrinje 22 12 4 6 34:18 40
4. Drina (Z) 22 9 6 7 22:20 33
5. Tekstilac K. 22 8 8 6 17:14 32
6. Kozara 22 8 6 8 31:27 30
Liga za opstanak
1. Zvijezda 09 22 9 2 11 23:34 29
2. Sloga (D) 22 6 8 8 34:37 26
3. Sloboda (MG) 22 7 5 10 20:41 26
4. Slavija 22 6 5 11 31:28 23
5. Sutjeska 22 6 3 13 17:35 21
6. Borac (Š) 22 2 4 16 18:51 10
Raspored Lige za prvaka
1. kolo – 22-23. april
Drina (Z) – Rudar P.
Tekstilac K. – Podrinje
Borac (BL) – Kozara
2. kolo – 26. april
Rudar P. – Kozara
Podrinje – Borac (BL)
Drina (Z) – Tekstilac K.
3. kolo – 29-30. april
Tekstilac K. – Rudar P.
Borac (BL) – Drina (Z)
Kozara – Podrinje
4. kolo – 6-7. maj
Rudar P. – Podrinje
Drina (Z) – Kozara
Tekstilac K. – Borac (BL)
5. kolo – 13-14. maj
Borac (BL) – Rudar P.
Kozara – Tekstilac K.
Podrinje – Drina (Z)
6. kolo – 17. maj
Rudar P. – Drina (Z)
Podrinje – Tekstilac K.
Kozara – Borac (BL)
7. kolo – 20-21. maj
Kozara – Rudar P.
Borac (BL) – Podrinje
Tekstilac K. – Drina (Z)
8. kolo – 27. maj
Rudar P. – Tekstilac K.
Drina (Z) – Borac (BL)
Podrinje – Kozara
9. kolo – 3. jun
Podrinje – Rudar P.
Kozara – Drina (Z)
Borac (BL) – Tekstilac K.
10. kolo – 10. jun
Rudar P. – Borac (BL)
Tekstilac K. – Kozara
Drina (Z) – Podrinje
(glassrpske.com)