Sport 14.09.2017.

KUP RS: Borac preko “Čaira” do osmine finala

Banjalučki derbi šesnaestine finala Kupa Republike Srpske između prvoligaša Željezničara i premijerligaša Borca pripao gostima, koji su slavili 1:2 (0:2). U Donjoj Slatini 11 golova, Kozara eliminisana od četvrtoligaša.

Banjalučki rivali Željezničar i Borac na neutralnom terenu, stadionu BSK-a na “Čairama”, odigrali su jedan od najzanimljivijih mečeva šesnaestine finala Kupa Republike Srpske, a na kraju su se radovali “gosti”.

“Crveno-plavi” vodili su nakon prvih 45 minuta 2:0, golovima Mahira Karića u trećem iMladena Veselinovića u 16. minutu, a konačan rezultat u finišu meča iz slobodnog udarca postavio je “rezervista” Adonis Bilal, koji je desetak minuta prije gola zamijenio igrača-trenera “plavih” Branislava Krunića.

Željezničar – Borac 1:2 (0:2)

ŽELJEZNIČAR: Kukrika, Čolić, Pavlović, Šaula, Bosančić, Marković, Krunić (76. Bilal), Malić, Petković (68. Šatara), Ostojić (84. Jokanović), Kuzmanović. Trener: Branislav Krunić.

BORAC: Trkulja, Galešić (67. Zekanović), I. Danilović, Ojdanić, Puzigaća, Radulović (53. Guberac), Dujaković, Karić (71. Kunić), V. Danilović, Burazor, Veselinović. Trener: Zoran Milinković.

Preostala dva premijerligaša opravdali su očekivanja i visokim gostujućim pobjedama identičnim rezultatom 4:0 plasirali se u narednu fazu takmičenja.

Branilac trofeja Radnik iz Bijeljine slavio je protiv prvoligaša zvorničke Drine, dok je Krupa bila ubjedljiva protiv člana Regionalne lige, Borca u Kozarskoj Dubici.

Najveće iznaneđanje šestnaestine finala priredio je četvrtoligaš Mladost iz Bajinaca, koja je na svom terenu porazila i eliminisala prvoligaša Kozaru iz Gradiške 1:0.

Najviše pogodaka, čak 11, viđeno je u Donjoj Slatini. U duelu imenjaka, daleko uspješniji bio je domaćin, koji je slavio 10:1.

Nekadašnji osvajač Kupa RS, Alfa Modriča, ubjedljivo je slavila u Prnjavoru 6:1, protiv rivala sa drugoligaškog “zapada”, domaćeg Ljubića.

Ubjedljiva je bila i Sloga iz Gornjeg Crnjelova, koja je u Šekovićima deklasirala istoimenog domaćina 5:0.