Sport 18.05.2017.

Liga za prvaka BiH: Borac razbio Vogošću

ČITANJE: 1 minuta

Rukometaši Borca zabilježili su prvu pobjedu u Ligi za prvaka BiH. Nakon dva startna poraza Banjalučani su sinoć u Sportskoj dvorani “Borik” potpuno razbili Vogošću sa 36:21 (14:9).

Tokom cijelog susreta domaći su bili mnogo bolji rival, a već poslije prvog poluvremena moglo se naslutiti da će zabilježiti pun pogodak. Apsolutnu moć pokazali su u preostalih 30 minuta kada su potpuno nokautirali do ovog kola vodeći tim u Ligi za prvaka BiH. Vodili su čak i 17 poena razlike, ali su na kraju slavili sa “plus 15”, 36:21.

Treba reći da su domaći od 18. minuta bili lišeni usluga mladog Srđana Mijatovića. Ovaj supertalentovani mladić zaradio je lakši potres mozga i više nije ulazio u igru. Na isteku 30. minuta kapiten Đorđe Ćelić je dobio treće isključenje te je za njega već tada bio završen susret.

Najefikasniji u redovima Banjalučana bio je Danijel Vukičević koji je postigao sa osam golova. Narednu utakmici rukometaši Borca igraju u subotu, 20. maja kao domaćini protiv Izviđača.