Sport 16.11.2017.

Novi trijumf košarkaša Borca

Košarkaši Borca pobijedili su sinoć u „Boriku“ Rogaticu sa 79:62 u odgođenom meču petog kola šampionata Srpske. Ovo je ujedno peti uzastopni trijumf Banjalučana te su se na tabeli izjednačili sa Leotarom koji takođe ima stopostotan učinak.

Domaći su dobro otvorili susret i poveli su sa 11:5, da bi u finišu Darko Rističević „trojkom“ doveo goste u prednost 16:13. Na isti način na drugoj strani uzvratio je Dejan Barbarez te je prva četvrtina završena remijem, 16:16. U drugoj su mnogo bolje igrali izabranici trenera Bojana Božića koji su na odmor otišli sa vođstvom od 39:28.

Početak trećeg perioda igre aposlutno je pripao Banjalučanima koji su za kratko vrijeme došli do velikih 47:30. Ni tada se gosti nisu predavali te su serijom 9:0 stigli do pristojnih 47:39. Ipak, pred posljednjih 10 minuta domaći košarkaši su imali sigurno vođstvo kada je na semaforu stajalo: 59:45. Ništa se bitnije nije mijenjalo ni u posljednjem periodu igre u kojem je Borac imao i 20 poena viška (69:49 i 79:59). Na kraju su slavili sa više nego zasluženih 79:62 za vrijednu pobjedu u tekućoj sezoni.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Andrej Mikeš i Dejan Barbarez sa po 14 poena. U poraženom sastavu daleko najbolji bio je Stefan Slijepčević koji je postgao 30 pogodaka, dok je Darko Rističević imao učinak od 20 poena.

Košarkaši Borca u subotu, 18. novembra dočekače Sokolac, a Rogatica igra u gostima sa Slavijom.