Sport 11.01.2016.

Srbija “potopila” Hrvatsku u punoj Areni!

vaterpolo_srbija
Vaterpolisti Srbije deklasirali su Hrvatsku rezultatom 13:6, u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Srbija je potpuno dominirala pred punom ’Kombank arenom’ i potvrdila da je najveći favorit za osvajanje još jedne medalje.

U reprizi finala Svjetskog šampionata u kojem su slavili sa 11:4, ’Delfini’ su bili još ubjedljiviji i istočnom susjedu nisu dali ni najmanju nadu da mogu do povoljnog rezultata.

Prije utakmice zvanično je otvoreno Evropsko prvenstvo, a tokom ceremonije čuli su se bučni zvižduci kada je ministar omladine i sporta Vanja Udovičić izrazio zahvalnost premijeru Aleksandru Vučiću i gradonačelniku Siniši Malom.

Iako su gosti poveli već u prvom napadu, već do kraja prve četvrtine na semaforu je pisalo 3:1 za Srbiju. Prednost je konstantno rasla, a Hrvati su bili potpuno nemoćni na oba kraja bazena. Dušan Mandić pokrenuo je tim evrogolovima u prvom, da bi Andrija Prlainović dotukao velikog rivala.

Pokušavali su hrvatski vaterpolisti da se vrate golovima Bušljea i Lončara, ali je Srbija svaki put imala adekvatan odgovor i sa čak četiri gola prednosti otišla na odmor. Srbija se nije zaustavljao, razigrali su se i rezervisti Nikić, Ćuk i Mitrović, koju su stigli i da naprave egzibiciju za velikih 11:3 dva minuta prije kraja treće četvrtine.

Šetka je drugim golom prekinuo seriju Srbije od šest pogodaka zaredom, ali je Gocić vratio novih “+6”. Najveća prednost Srbije iznosila je devet razlike sredinom posljednje dionice(13:4), ali je ekipa Ivice Tucaka na kraju ublažila poraz, šesti u posljednjih sedam duela ’Delfinima’.

Dva velika rivala odigrala su 27. međusobni susret – Srbija je zabilježila 17. pobjedu, Hrvati su slavili osam puta, uz dva remija. Na Evropskim prvenstvima izabranici Dejana Savića sada imaju pet trijumfa, tri više od susjeda.

U okviru ove grupe Francuska je ranije danas savladala Maltu 17:7, što je i očekivani rezultat, dok je Španija u grupi A pobjedila Slovačku 13:4, a Crna Gora je bila bolja od Holandije 13:6.