Sport 27.02.2017.

Trivunović: Dobra reakcija Borca kod “minusa”

ČITANJE: 1 minuta

Banjalučki Borac je zabilježio četvrtu pobjedu i zadražao maksimalan učinak u pripremnom periodu.

Nakon trijumfa nad BSK-om (3:0), Slobodom iz Novog Grada (7:0) i i njenog imenjaka iz Mrkonjić Grada (5:1), crveno – plavi su slavili protiv Zvijezde iz Gradačca poslije preokreta (3:2).

Gosti su imali prednost od 1:2, ali je “Velikan iz Platonove” zahvaljujući dvostrukom strijelci Gedeonu Guzini stigao do pobjede.

Trener Banjalučana Vule Trivunović je poslije utakmice naglasio da je posebno zadovoljan što je ekipa odlično reagovala pri rezultatskom minusu.

“Uvijek je lijepo kad se pobijedi, posebno nad izuzetno kvalitetnom ekipom, koja u svojim redovima ima nekoliko fudbalera koji posjeduju premijerligaško iskustvo, i sa te strane mi je jako drago što smo odigrali jednu ovakvu utakmicu. Rezultat uopšte nije bitan čak i da je bio drugačiji, a vidjeli smo ponovo neke dobre i loše stvari. Raduje me što je ekipa kod rezultata 1:2 za protivnika odreagovala pozitivno i što su igrači koji su ušli u igru u nastavku donijeli preokret, što je veoma bitno zbog njihovog samopouzdanja. Sama utakmica bile je tvrda, čvrsta, ali mislim da smo u većem dijelu utakmice mi bili ta ekipa koja je kontrolisala igru, bar u drugom poluvremenu. Svakako, i ova utakmica je pokazala da postoje stvari koje moramo da mijenjamo i na kojima moramo da radimo kako bismo spremni dočekali nastavak prvenstva”, rekao je Trivunović, a prenio “Borac -sport”.

Njegov tim će generalnu probu pred nastavak Prve lige Republike Srpske imati naredne subote protiv Kozare u Gradišci, dok će prvi rival Borcu u proljećnom dijelu sezone, sedam dana kasnije, biti derventski Tekstilac.

Borac je lider šampionata Srpske sa šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog Rudara iz Prijedora, koji je sakupio 31 poen.