Sport 22.05.2021.

Atletico Madrid nakon sedam godina prvak Španije!

ČITANJE: 1 minuta

Nogometaši Atletica iz Madrida nakon dramatične završnice u posljednjem kolu La Lige su sasvim zasluženo postali prvaci Španije, prvi put od 2014. godine.

Atleticu je ovo bila 11. titula prvaka Španije, što ga svrstava na treće mjesto svih vremena iza neumoljivog Reala s 34 naslova te Barcelone na drugom mjestu s 26 titula.Popularne Jorgandžije su do titule došle osvajanjem 86 bodova. U 38 odigranih utakmica pobijedili su na njih čak 26, osam puta su remizirali te doživjeli samo četiri poraza.

Posebno je dramatična bila završnica prvenstva budući da je Atletico uoči posljednjeg današnjeg kola imao dva boda više od drugoplasiranog Reala te im je za sigurnu titulu bila potrebna pobjeda. To su i ostvarili te je slavlje moglo početi.

Ipak, na poluvremenu je Atletico gubio u Valladolidu gdje su domaći poveli golom Plana. Nervoza se uvukla u redove novih prvaka, ali su u nastavku utakmice pokazali kvalitet te s golovima Corree i Suareza preokrenuli te došli do prijeko potrebne pobjede, prenosi Klix.ba.

Real je ostvario pirovu pobjedu na domaćem terenu protiv Villarreala. Gosti su poveli golom Pine, dok je Benzema u finišu izjednačio, a Modrić pogodio za konačnih 2:1. Real je tako okončao jednu od najneuspješnijih sezona posljednjih godina budući da nisu osvojili niti jedan trofej. To im se desilo prvi put od sezone 2009/10.Inače, pobjedu je danas ostvarila i Barcelona na gostovanju u Eibaru rezultatom 1:0 prelijepim golom Griezmanna. Vrijedi istaći da je posljednjih 16 minuta za gostujuću ekipu odigrao i bh. reprezentativac Miralem Pjanić.