Sport 16.08.2017.

Borac poražen na startu dobojskog turnira

Rukometaši banjalučkog Borca, juče su u prvoj utakmici na tradicionalnom 49. TV turniru šampiona u Doboju, poraženi od Sankt Peterburga 26:28. U drugom meču grupe A, Vintertur je savladao Tatran Prešov rezultatom 28:23.

Iako im je ovo bila prva zvanična utakmica od početka priprema, Banjalučani su pružili dobru partiju i bili sasvim ravnopravni tokom cijele utakmice sa ekipom iz samog vrha ruskog rukometa. Momci trenera Bojana Unčanina su u prvom poluvremenu bili bolji i imali i tri gola prednosti, ali su Rusi u drugom poluvremenu imali više snage i na kraju ostvarili prvu pobjedu na turniru.

U redovima Borca najefikasniji je bio Vladan Đurđević sa sedam postignutih golova, Daničić je dao šest, a kapiten Ćelić pet. Golman Beširević je u drugom poluvremenu imao 11 odbrana.

Naredni meč na dobojskom turniru Borac igra danas od 17.30 časova, a protivnik je švajcarski Vintertur. U četvrtak, od 21.00 čas, Borac igra protiv Tatrana.