Prebio konja na ulici – šest mjeseci zatvora
S. M. iz sela Dobra Voda kod Jagodine osuđen je na šest mjeseci zatvora, uslovno na tri godine, zato što je na ulici u Jagodini pretukao konja. Presudu je izrekla sudija Jasmina Tašković.
– S. M je oglašen krivim za krivično delo ubijanje i zlostavljanje životinja- rekla je sudija Tašković i dodala kako je istragom utvrđeno da je S. M. i ranije, maltretirao, zlostavljao i ubijao životinje.
Ovaj slučaj se desio 17. decembra prošle godine u glavnoj ulici u Jagodini.
S. M. je tada prebio svog konja u centru Jagodine, jer je životinja vukući kola iznemogla od tereta, posrnula, pala i nije mogla da ustane. On je pokušao da podigne konja tukući ga i šutirajući, što je izazvalo kolaps saobraćaja u gradu.
Na intervenciju policije konj je tada zbrinut u Veterinarskoj stanici i poslije nekoliko dana vraćem vlasniku iz Končareva. Slučaj je imao veliki odjek ne samo u domaćoj javnosti.
Predsjednica Udruženja za zaštitu životinja ARGOS Inda Marjanović izjavila je da vlasnik tvrdi da je konj kod njega i na sigurnom.
“Međutim, ja imam drugu informaciju, da je konj prodat ali ne znamo kome- rekla je Marjanovićeva novinarima.
Napominje da ARGOS pokušava da sazna gdje je konj i kakva mu je sudbina, jer za konja, kako je rekla, “postoji kupac koji bi mu omogućio ljepši život”.
(Agencije)
Kupujete auto do 2.000 KM? Ova četiri modela još imaju smisla, ali jedna greška vas može skupo koštati
Drugačiji način okretanja janjetine na ražnju novi hit ljeta: Brže se peče i sočnije je
“DNK test nije potreban”: Ruska manekenka zbog sličnosti s Halandom postala viralni hit