Vijesti 14.01.2019.

PRATE STAVOVE GRAĐANA Nove klupe za dojenje na ljeto?

ČITANJE: 2 minute

U gradu bi na ljeto najvjerovatnije trebalo da bude postavljeno još novih klupa za dojenje i presvlačenje beba, ali nije poznato na kojim lokacijama, saznaju “Nezavisne”.

Petar Bilčar, načelnik Odjeljenja za komunalne poslove, kazao je da će se pratiti stavovi građana kako bi se počelo razmišljati o novim mjestima za postavljanje još ovakvih klupa u gradu.

“Prošle godine u centru grada prvi put su postavljene tri klupe namijenjene za dojenje i presvlačenje beba. Kasnije nismo više imali upita ili iskazanih potreba za njima”, rekao je Bilčar.

Dodao je da će prava provjera za postavljanje novih klupa biti na ljeto.

“U skladu sa tim vidjećemo da li će biti potrebe za njima i da li će njihovo postavljanje biti opravdano”, pojasnio je Bilčar.

Grad je u avgustu prošle godine prvi put dobio ove korisne klupe u parkovima “Petar Kočić” i “Mladen Stojanović” te na zelenoj površini pored Narodnog pozorišta RS, a doniralo ih je preduzeće “Bojprom”.

Većina majki ove klupe pretežno koristi za presvlačenje beba.

U Udruženju građana DRIP kažu da društvo treba da podržava dojenje bilo kada i bilo gdje.

“Pored toga, sredstva i resursi bi trebalo da budu usmjereni na edukaciju majki, kao i na njihovo ohrabrivanje da doje bebe na bilo kojem mjestu u gradu, jer je to sasvim normalno”, smatra Dubravka Vojinović-Božić, izvršna direktorica Udruženje DRIP.

U Školi za trudnice “Radosnica” kažu da su ovakve klupe dobrodošle i da se one pretežno koriste za presvlačenje beba.

“U gradu nema dovoljno mjesta gdje majke mogu presvući svoje bebe. Postavljanje klupa za dojenje i presvlačenje beba zaista je dobra ideja i one postoje u svim većim gradovima. Svaka klupa u gradu može biti mjesto gdje majke mogu nahraniti svoje dijete”, rekla je Vlatka Bojanić, vlasnica ove škole za trudnice.

(Nezavisne)