Magazin 28.11.2019.

“NOTE MOG ŽIVOTA”: Autorsko veče Ivanke Janjanin u Banjaluci

ČITANJE: 1 minuta

U Koncertnoj dvorani Banskog dvora u petak 29. novembra u 20.00 časova biće održano autorsko veče Ivanke Janjanin pod nazivom “Note mog života”.

Na koncertu “Note mog života”  biće predstavljena muzika koju je Ivanka Janjanin godinama komponovala za različite izvođače.

Neke od Ivankinih pjesama izvedene su na festivalima ili su ih pjevali renomirani umjetnici. Između ostalih, posebno mjesto u Ivankinom srcu namjenjeno je za Snežanu Savičić Sekulić, prvakinju beogradske opere koja je sa Ivankinom pjesmom „Majko“ ostvarila pobjedu na Festivalu Starogradske muzike u Banjaluci, sada već davne 1997 godine.

Pjesme Ivanke Janjanin Ivankine izvodili su i Maja Manojlović, „Kraljevi ulice“ i drugi.

Koncert je zamišljen kao susret prijatelja koji će zajedno sa Ivankom izvesti neke od njenih pjesama, pa će se tako na sceni uz Snežanu Savičić Sekulić i Maju Manojlović naći i Marija Šestić, Biljana Dizdar, Bianka Cvetković, Nataša Vukojević.

Gost bez kojeg ovaj događaj ne može da prođe je ansambl ”Sjećanja” kojeg čine članice prvog sastava hora ”Banjalučanke” koje su zajedno sa Ivankom u pravom smislu ”note njenog života”.

Anasambl „BarabaR Plus sekstet“ u kojem su se okupili sjajni banjalučki muzičari u želji da ovom koncertu daju poseban pečat biće prateći bend ove večeri.