Hit snimak iz komšiluka: Hrvatski policajci proslavili kraj školovanja uz užičko kolo
Svima je već poznato da svaki veliki događaj valja obilježiti na “propisan” način, a kada su Balkanci u pitanju, pjesma, igra i veselje nezaobilazan su dio proslave.
Čini se da je omiljeni dio pristunima onaj kada harmonika krene da svira, pa se svi ne oklijevajući hvataju u kolo.
Jedan takav prizor nedavno je zabilježen u Hrvatskoj i to među najmlađim pripadnicima zagrebačke policije. Na adresu redakcije 24sata stigao je neobičan snimak veselja, na kojem se vidi kako su se, prema navodima autora, mladi policajci uhvatili i zaigrali uz melodiju Užičkog kola.
– To je bilo juče, proslava završetka obrazovanja zadnjeg policijskog naraštaja u Policijskoj akademiji Josip Jović – naveo je čitalac ovog hrvatskog portala, koji je želio da ostane anoniman.
Ubrzo, stiglo je i saopštenje hrvatskog Ministarstva unutrašnjih poslova.
– Izvještavamo kako je i Ministarstvo danas tokom dana primilo kratak snimak koji je vjerovatno nastao na Policijskoj akademiji u Zagrebu, a na kojoj se vjerovatno vide prekvalifikanti za zanimanje policajac. Odmah po prijemu snimka od Policijske akademije smo zatražili detaljan izvještaj i proveru autentičnosti navedenog snimka, prenosi Blic.
Po dobijanju relevantnih informacija obavijestićemo o svemu utvrđenom, kao i o činjenici da li je došlo do propusta u odnosu na vaspitno-edukativnu ulogu navedene jedinice ovog Ministarstva – saopštili su iz hrvatskog Ministarstva unutrašnjih poslova.
(A.M.)
KASTEL ĆE GORJETI: Stiže “Summer Stage” festival koji postavlja nove standarde u Banjaluci
Manje vježbanja sagorijeva više masti: Naučnici otkrili jednostavan metod za nedjeljni gubitak težine
Čudo na Mjesecu: Izgubljeni ruski rover iz 1970. godine poslao neočekivan signal
Lopovi sve češće kradu ovaj dio automobila: Popravka može koštati više od 2000 KM
Krpelj vas je ugrizao? Evo šta treba uraditi odmah i kada potražiti pomoć ljekara