Vulin: Inckov zakon donesen da bi spriječio Srbe da govore istinu o Srebrenici
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin rekao je danas da mogućnost hapšenja člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika zbog negiranja genocida “nije način da se sačuva mir u regionu”.
Vulin se danas tokom gostovanja na TV Prva dotakao i izmjena i dopuna Krivičnog zakona BiH kojim se zabranjuje negiranje genocida u Srebrenici.
On smatra da zakon nije donesen da bi se “donijela istina o genocidu o Srebrenici, već da bi se spriječilo da Srbi govore istinu o Srebrenici.”
“To je Inckova osveta, jer se sveti narodu koji ga nije volio, a nije ni on njih”, mišljenja je, prenosi Beta.
“Sad hoće da hapse Dodika ili svakog Srbina koji misli svojom glavom. Onda pravite od Bosne tamnicu naroda. Neće Bošnjaci zbog ovog zakona biti sretniji, on samo prijeti miru i njihovim životima”, rekao je on.
(N.S)
Oznake: Aleksandar Vulin, Inckov zakon
Kovačević i Nović otkrili uslove bez kojih SNSD neće prihvatiti zakone o Sudu i VSTS-u
Amidžić: Kilometarske kolone na graničnim prelazima posljedica političkih blokada
PDP predlaže izmjene Zakona o radu: Trudnice više ne bi mogle dobiti otkaz zbog isteka ugovora
Dodik: Anastasija Bosančić izuzetna mlada osoba čiji su znanje, rad i rezultati već prepoznati i cijenjeni širom svijeta