Vijesti 14.11.2021.

EPILOG: Uhapšeno šest učesnika navijačke tuče u Mostaru, jedna osoba teško povrijeđena

ČITANJE: 1 minuta

Policija u Mostaru uhapsila je šest osoba koje su jučer učestvovale u incidentu između navijačkih grupa.

Kako je za N1 potvrdio portparol MUP HNK povrijeđena su dva policajca i jedna osoba koja je zadobila teške tjelesne povrede.

“Teško povrijeđeni je prebačen u SBK Mostar. Do sada je privedeno šest osoba. Radimo operativno na terenu i na prepoznavanju osoba koje su izazvale incident te će u skladu sa zakonskim propisima bit svi procesuirani”, istaknuo je.

Policajci koji su povrijeđeni, kazao nam je Marić, dobili su kamenice i duge predmete po nogama.

Kako je za N1 rečeno iz Sveučilišne kliničke bolnice Mostar, stanje povrijeđenog pacijenta je bez promjena i dalje je životno ugrožen. Hospitaliziran je na odsjeku za neurohirušku anesteziju u jedinici intenzivnog liječenja.

Podsjetimo, jučer se incident dogodio na raskrsnici ulica kardinala Stepinca i Mile Budaka u blizini bivšeg hotela ERO. Fizički se sukobilo više pripadnika navijačkih grupa koji su se tukli palicama i kamenjem, a intervencijom pripadnika MUP-a HNK sukob je prekinut.

U VIDEU pogledajte sukob huligana i policije.

(SB)

Oznake: Mostar, tuca