Vijesti 08.01.2022.

Princ Filip Karađorđević na proslavi Dana Republike

ČITANJE: 1 minuta

“Na putu ka Banjaluci. Poslednje dve godine, zajedno sa suprugom Danicom i sinom Stefanom, mnogo vremena sam proveo u Republici Srpskoj. Vezali smo se za nju i njene građane. Stekli smo veliki broj prijatelja ovde”, napisao je princ Filip Karađorđević na društvenim mrežana.

On je kazao da Republika Srpska nije samo dio srpske zemlje.

“Ona je obaveza i nadahnuće za nas i naše potomke. Naša generacija ima veliku i istorijsku odgovornost da sačuva Republiku Srpsku od sve češćih pokušaja njenog obesmišljavanja i urušavanja sa raznih adresa”, navodi princ Filip.

On je takođe naveo da će zajedno sa suprugom Danicom, Banjalučanima i državnim vrhom RS uzeti učešće u proslavi značajanog jubileja – 30 godina postojanja Republike Srpske.

“Volimo je i čuvajmo podjednako kao što volimo i čuvamo Srbiju. Živela Srbija! Živela Republika Srpska”, napisao je princ Filip.

(A.M.)