Dokumentaciju za vodovod u Mišinom Hanu finansiraće predsjednica Srpske
Projektnu dokumentaciju za izgradnju vodovoda u banjalučkom naselju Mišin Han finansiraće predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović, a dio sredstava obezbijediće Vlada Srpske, saopšteno je iz Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka.
Dogovor je postignut na sastanku odbornika SNSD-a u Skupštini grada Banjaluka sa Cvijanović i vršiocem dužnosti direktora Republičkog sekretarijata za raseljena lica i migracije Davorom Čordašem, navodi se u saopštenju iz Gradskog odbora SNSD-a.
Rukovodstvo Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka posjetilo je ovo naselje i upoznalo se o problemima sa kojima se mještani susreću.
– Odbornici SNSD-a tražiće da se u program komunalne potrošnje za ovu godinu obezbijedi dio sredstva za rješavanje vodovoda u Mišinom Hanu, a izrada glavnog projekta krenuće već iduće sedmice – poručio je Dragoslav Topić , Šef Kluba odbornika SNSD-a u Skupštini grada Banjaluka.
Oko 60 domaćinstava Mišinog Hana nema vodu. Gradski vodovod je stigao na nekoliko stotina metara do njihovih kuća, a stari seoski je dotrajao.
(A.M.)