Politika 05.09.2023.

Bosančić: Jedina ispravna odluka bila vratiti stare cijene parkinga

ČITANJE: 1 minuta

Vraćanje na stare cijene parkinga je jedina ispravna odluka koju je mogao donijeti gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković, smatra predsjednik Gradskog odbora DEMOS-a Banjaluka Boran Bosančić.

On je podsjetio da su upravo on i DEMOS prvi ustali protiv odluke Stanivukovića da nezakonito podigne cijene parkinga u Banjaluci.

– Kao što smo ranije isticali, ova odluka je finansijski pogodila građane koji su nam se svakodnevno javljali i tražili da preduzmemo sve da ne dođe do poskupljenja parkinga – istakao je Bosančić.

Prema njegovim riječima, odluka Stanivukovića da podigne cijene parking karte u Banjaluci je donesena nelegalno, jer prema zakonu o cijenama komunalnih djelatnosti isključivo odlučuje Skupština grada.

– Želim da poručim da ćemo i u narednom periodu stati u zaštitu naših građana od nelegalnih odluka, kao i da ćemo se odlučno boriti protiv svih neopravdanih poskupljenja koja idu na štetu svih građana – poručio je Bosančić.

(N.S)