DRAMA: Pilot na letu za San Francisko pokušao da obori avion sa više od 80 putnika
FOTO: ILUSTRACIJA
Pilot, koji nije bio na dužnosti, tereti se za pokušaj ubistva 83 osobe, nakon što je navodno pokušao da obori putnički avion u nedjelju uveče, javlja BBC.
Vlasti američke savezne države Oregon identifikovale su izgrednika – Džozefa Dejvida Emersona (44) koji je pritvoren na osnovu optužnice u kojoj su 83 pokušaja ubistva – koliko je ljudi bilo u avionu, bezobzirno izlaganje opasnosti i ugrožavanje bezbednosti aviona.
Osumnjičeni je sjedio u kokpitu aviona “Alaska Airlains” iza kapetana i kopilota, piše u izvještajima.
Avion je letio iz Evereta u Vašingtonu do San Franciska, a u avionu je bilo 80 putnika.
Letjelica je preusmjerena u Portland u Oregonu, gdje se osumnjičeni savladan bez incidenata.
Članovi posade prijavili su incident kontroli leta.
Na snimku komunikacije kontrole letenja čuje se kako jedan od pilota govori: “Imamo tipa koji je pokušao da ugasi motore u kokpitu, a ne zvuči kao da izaziva bilo kakav problem trenutno pozadi.”
“Mislim da je savladan”, čuje se pilot kako kaže i zahtijeva prisustvo policije odmah na pisti, najavljujući slijetanje, prenosi Telegraf.rs.
Avion je trebalo da sleti u San Francisko u 19.30 časova, ali je let preusmjeren u Portland u 19.18 časova.
Iz avio-kompanije su naveli da su svi putnici kasnije nastavili svoje putovanje, prenose Nezavisne.
(SB)
Oznake: avion, San Francisko