Nešić: Imao sam pozive građana Kotor Varoša; SIPA i MUP obaviješteni o skupu sa ratnim zastavama
Foto: RTRS
Ministar bezbjednosti u Savjetu ministara BiH Nenad Nešić izjavio je za ATV da je informacije o okupljanjima u mjestu Večići kod Kotor Varoša, na kojima su isticane ratne zastave takozvane Armije BiH, proslijedio SIPA i MUP-u Republike Srpske.
Objasnio je da je te informacije pomenutim agencijama proslijedio kako bi se spriječilo bilo kakvo izazivanje nemira, jer je imao više poziva uznemirenih građana Kotor Varoša.
“Prije nego što se desio taj takozvani skup za mir imao sam pozive brojnih građana Kotor Varoša koji su me upozoravali na atmosferu koja se stvara oko tog okupljanja. Sve informacije koje sam imao sam proslijedio SIPA i MUP-u Republike Srpske kako bi se spriječilo bilo kakvo izazivanje nemira i da se spriječi izazivanje straha kod lokalnog stanovništva”, rekao je Nešić za ATV.
“Smatrao sam da se treba zabraniti, i oduzeti, ukoliko je to potrebno, sva ikonografija koja je zabranjena, koja podstiče na rasnu, vjersku i svaki drugi oblik mržnje, izaziva strah i na neki način ugrožava mir i bezbjednost”, istakao je.
Nešić je poručio da djeci nije mjesto na takvim slučajevima i još jednom apelovao na sve da se čuva mir i stabilnost.
“Mir i stabilnost nemaju cijenu i svi koji na bilo koji način ugrožavaju to moraju biti sankcionisani”, poručio je ministar bezbjednosti.
Oznake: Nenad Nešić
Kovačević i Nović otkrili uslove bez kojih SNSD neće prihvatiti zakone o Sudu i VSTS-u
Amidžić: Kilometarske kolone na graničnim prelazima posljedica političkih blokada
PDP predlaže izmjene Zakona o radu: Trudnice više ne bi mogle dobiti otkaz zbog isteka ugovora
Dodik: Anastasija Bosančić izuzetna mlada osoba čiji su znanje, rad i rezultati već prepoznati i cijenjeni širom svijeta