U funkciji novi jednosmjerni saobraćaj, Stanivuković poručio: Banja Luka kao moderan evropski grad
Foto: A. Čavić
Novi režim jednosmjernog saobraćaja u centru grada u funkciji je od danas, 6. novembra, a svi učesnici u saobraćaju pozvani su na dodatni oprez i poštovanje propisa.
-Banja Luka je jutros osvanula kao moderan evropski grad – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.
Kako je kazao, novi koncept saobraćaja donio je više od četiri kilometra potpuno novih biciklističkih staza, koje će u narednim danima biti fizički odvojene od saobraćajnice, a uslijediće i preostale intervencije u okviru ovog koncepta.

Foto: A. Čavić
-Tu su i posebne saobraćajne trake za javni prevoz i taksiste. Pametni semafori koji detektuju gužve u saobraćaju i na osnovu toga prilagođavaju svoj način rada, kao i nove pješačke zone i parkovi – kazao je gradonačelnik.

Foto: A. Čavić
Prema njegovim riječima, nove kružne raskrsnice omogućiće veći protok automobila i grananje saobraćaja bez zagušenja, što će dodatno dovesti do rasterećenja saobraćajnih gužvi.
Žena hrabrost: Trebinjka rođena bez ruke vjerom prevladala sve tjelesne nedostatke