Odbojkaši Srbije poraženi od Slovenije, meč sa Kanadom preostala šansa za četvrtfinale
Odbojkaši Srbije doživeli su i drugi poraz na olimpijskom turniru, jer su u duelu 2. kola Grupe A izgubili od Slovenije sa 3:0 (25:21, 25:19, 25:19).
Ovo je bila peta uzastopna pobeda Slovenije u međusobnim duelima dve selekcije.
Iako je i u prvom meču turnira ekipa Igora Kolakovića doživela poraz od Francuske (3:2), eventualnim trijumfom u poslednjem kolu protiv Kanade, koje je na programu u subotu 4. avgusta (21.00) mogla bi da izbori plasman u četvrtfinale.
Iako je Slovenija relativno lako osvojila prvi set, prelomni trenutak susreta dogodio se u drugom setu, kada je kod vođstva „orlova“ od 15:12 protivnik napravio seriju od 9-0 i nedugo zatim stigao do vođstva od 2:0, prenosi Danas.
Čini se da je to uticalo i na dešavanja u poslednjem periodu, u kojem su Slovenci zaigrali sa mnogo više samopouzdanja, pa su mirno sačekali da prvi put steknu tri poena prednosti (18:15) i potom rutinski privedu meč kraju.
Oznake: Olimpijada