Petković: Bećirović i Komšić grubo zloupotrebljavaju Predsjedništvo
Foto: RTRS
Poslanik Ujedinjene Srpske u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Milan Petković rekao je Srni da članovi Predsjednštva BiH Denis Bećirović i Željko Komšić grubo zloupotrebljavaju ovu instituciju, kada na dnevni redi stavljaju nešto što nije u njenoj nadležnosti, kao što je upravljanje i regulisanje imovine.
Petković je izjavio da prijedlog zakon o državnoj imovini koji je usvojen preglasavanjem srpskog člana Predsjedništva BiH ne može dobiti nikakvu podršku niti će ući u parlamentarnu proceduru u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH, a sigurno ne i u Domu naroda.
On je naglasio da su entiteti vlasnici imovine i da se jedino oni trebaju o tome dogovoriti.
“Tako je predviđeno i potpisano Dejtonskim mirovnim sporazumom, kao što je rečeno ranije i kada su se entiteti dogovarali oko imovne Brčko distrikta i nije normalno da Republika Srpska može da ima imovinu u Brčko distriktu, a ne može u Republici Srpskoj. To je jednostavno apsurd”, istakao je Petković.
Iz Kabineta srpskog člana Predsjedništva ranije je saopšteno da Predsjedništvo BiH ne može biti ovlašteni predlagač zakona o državnoj imovini, te da u skladu sa Ustavom može predlagati samo zakone iz domena svojih nadležnosti.
Prema Dejtonskom sporazumu, imovina ne pripada BiH, već isključivo entitetima.
Minić: Slobodarski narod se ne nervira što nema dogovora o imenu novog visokog predstavnika
Selak u Neumu: Zakone u našoj zemlji mogu donositi samo parlamenti – to je uslov vladavine prava