Svijet 04.11.2024.

Glasalo više od 78 miliona Amerikanaca

ČITANJE: 1 minuta

Više od 78 miliona državljana SAD iskoristilo je mogućnost ranog glasanja na predsjedničkim izborima koji se održavaju sutra, objavio je Univerzitet Floride.

U izvještaju se navodi da je na biračka mjesta izašlo više od 42,6 miliona ljudi, a oko 35,3 miliona njih glasalo je poštom.

Ukupan broj registrovanih birača u SAD je 168 miliona. Najveća izlaznost zabilježena je u Teksasu (8,9 miliona), na Floridi (8,1 milion), u Kaliforniji (7,6 miliona), Sjevernoj Karolini (4,4 miliona) i Džordžiji (četiri miliona), prenio je TASS.

Predsjednički kandidati su bivši predsjednik SAD Donald Tramp i aktuelni potpredsjednik Kamala Heris. Prema izvještajima sa biračkih mjesta, oba kandidata za sada imaju jednake šanse za pobjedu.

(Srna)

Oznake: Izbori, SAD