Otvorena klinika u Srpskoj vrijedna 38 miliona maraka
Foto: Srna
U prisustvu predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i predsjednika Srbije Aleksandra Vučića u Slatini je zvanično otvoren novoizgrađeni objekat Klinike za ortopedsku hirurgiju Instituta “Dr Miroslav Zotović”.
Otvaranju su prisustvovali i predsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić, predsjednik Vlade Srpske Radovan Višković, ministri u vladama Srpske i Srbije, predstavnici Srpske u zajedničkim institucijama, kao i predstavnici zdravstvenog sektora Srpske.

Foto: Borislav Zdrinja/predsjednikrs.rs
U objekat, koji je svečano otvoren u okviru obilježavanja Sretenja – Dana državnosti Srbije i Dana državnosti Republike Srpske, Vlada Srpske i Institut za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i ortopedsku hirurgiju “Dr Miroslav Zotović” uložili su 38 miliona KM.
Stavljanjem u funkciju novog objekta ortopedije povećava se mogućnost obavljanja većeg broja operativnih zahvata godišnje, ali se stvaraju i preduslovi za povećanje kapaciteta za neurološku rehabilitaciju na lokaciji Delibašino Selo /Trapisti/.

Foto: Borislav Zdrinja/predsjednikrs.rs
U novom objektu nalazi se 59 bolesničkih kreveta, četiri savremeno opremljene operacione sale, četiri ambulante, dijagnostički trakt, aparat za muskuloskeletnu NMR, aparat za osteodenzitometriju, te laboratorija.
Godišnje se na Klinici za ortopedsku hirurgiju obavi oko 2.000 operativnih zahvata, od čega se najveći dio odnosi na operacije ugradnje vještačkih zglobova kuka, njih oko 550, ugradnje vještačkih zglobova koljena, oko 600, te na artroskopske operacije koljena i ramena, oko 400.

Foto: Borislav Zdrinja/predsjednikrs.rs
Novi objekat Klinike za ortopediju ima 4.000 metara kvadratnih korisne površine i u cjelosti je vlasništvo Instituta “Dr Miroslav Zotović” čiji je osnivač Vlada Republike Srpske.
Republika Srpska i Srbija prvi put ove godine zajedno obilježavaju Sretenje, Dan državnosti Republike Srbije i Dan državnosti Republike Srpske.
Donacija iz SAD-a stigla u Banjaluku: Studenti medicine dobili stotine stručnih knjiga
Vozaču iz Gradiške oduzet ”pežo”: Pijan učestvovao u nezgodi, za kazne duguje 3.140 KM
Lopov ukrao patike “pogrešnom” čovjeku u džamiji – bivši fudbaler ga sustigao VIDEO
Sumnja se da je dječak koji je nestao 26. maja: Naređena obdukcija tijela nađenog u rijeci