Kremlj se oglasio o mogućem datumu sastanka Putina i Trampa
Foto: Screenshot/Youtube
Razgovori između ruskog predsjednika Vladimira Putina i američkog predsjednika Donalda Trampa mogli bi da se održe pre kraja februara ili kasnije, rekao je novinarima portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
“Zapadni mediji mnogo pišu, naši mnogo pišu… Možda, možda i ne“, rekao je Peskov, odgovarajući na pitanje da li bi pregovori Putina i Trampa mogli da se održe prije kraja februara.
Podsjetimo, rusko-američki pregovori na visokom nivou završeni su u utorak u Rijadu. Rusiju su predstavljali ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov, pomoćnik predsjednika Jurij Ušakov i šef RFIF-a Kiril Dmitrijev, dok su Sjedinjene Države predstavljali pomoćnik predsjednika za nacionalnu bezbjednost Majk Valc, državni sekretar Marko Rubio i izaslanik predsjednika za Bliski istok Stiven Vitkof, prenosi Telegraf.rs.
Kako je naveo Ušakov, razgovori su bili fokusirani na dogovor o tome kako započeti pregovore o Ukrajini.
Nakon razgovora, ruska i američka delegacija najavile su pozitivne rezultate, dogovor o zajedničkom rješavanju problema i pripremi za nove sastanke.
Oznake: Donald Tramp, Vladimir Putin
Otkriven narko-tunel ispod granice SAD i Meksika: Zaplijenjena tona kokaina VIDEO