Hoće li Babalj i Borenović podržati Vukanovića za ministra bezbjednosti i time poslati jasnu poruku Beogradu?
Postavlja se ključno pitanje – da li će poslanici u Parlamentarnoj skupštini Predstavničkog doma BiH Darko Babalj i Branislav Borenović podržati inicijativu da Nebojša Vukanović bude kandidat za ministra bezbjednosti?
Njihov stav biće od posebnog značaja, s obzirom na to da je Vukanović poznat po oštroj retorici protiv vlasti u Beogradu i predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, kao i po napadima na patrijarha Srpske pravoslavne crkve Porfirija. Stoga se postavlja pitanje – hoće li Babalj i Borenović podržati ovu političku agendu ili će stati u odbranu srpskih nacionalnih interesa?
Prema našim saznanjima, Darko Babalj i Branislav Borenović već su razgovarali s Elmedinom Konakovićem kako bi pronašli način da eliminišu Nebojšu Vukanovića kao potencijalnog kandidata za ministra bezbjednosti.
Naš izvor dalje tvrdi da je očigledno da bošnjačke političke strukture traže “podobnog Srbina” iz Republike Srpske za ovu poziciju, dok je Konakovićeva nervoza u posljednje vrijeme sve primjetnija.
Istovremeno, podsjećamo Milan Miličević, predsjednik Srpske demokratske stranke, otvoreno je podržao proteste u Srbiji.
Oznake: Branislav Borenović, Darko Babalj
Minić: Slobodarski narod se ne nervira što nema dogovora o imenu novog visokog predstavnika
Selak u Neumu: Zakone u našoj zemlji mogu donositi samo parlamenti – to je uslov vladavine prava