Dodik: Zadovoljan sam što je Јanša pobijedio, radujem se budućoj saradnji
Јanez Јanša je političar čije je ime godinama bilo meta pokušaja diskreditacije kroz zloupotrebu pravosuđa u političke svrhe, istakao je predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.
– Јanša je političar koji je interese naroda stavio iznad interesa birokratije i zato je trebalo da bude uklonjen – jer nisu mogli da ga pobijede – napisao je Dodik na društvenoj mreži Iks.
Navodi da je zadovoljan što je upravo on pobijedio.
– Na njegovom primjeru vidimo koliko je važno istrajati, vjerovati u istinu i ne odustajati pred montažama i hajkama – poručio je Dodik.
Јanši je poželio snagu i zdravlje i naveo da se raduje budućoj saradnji, s kako je istakao, s političarom koji ostaje neizostavan faktor političke scene Slovenije.
Sud u Sloveniji donio je prvostepenu presudu kojom oslobađa bivšeg premijera u tri mandata Јaneza Јanšu i dvojicu navodnih saučesnika od optužbi za zloupotrebu položaja i korupciju.
Oznake: Milorad Dodik
Ništa od žurke: Stanivuković bio u Istočnom Sarajevu, uzalud čekao podršku SDS-a
Krišto i Plenković u ponedjeljak potpisuju ugovor BiH i Hrvatske o graničnim prelazima
Akademik Vitomir Popović: Dodik može biti kandidat za sve funkcije osim za predsjednika Srpske