Čerek (NF): Nezapamćeno da Banjaluka ovoliko dugo bude bez budžeta
„Od zadnje javne rasprave o nacrtu budžeta Grada Banja Luka prošlo je skoro mjesec dana, a od zadnjih konsultacija sa gradonačelnikom pola mjeseca i mi još uvijek nemamo prijedlog budžeta. Tri puta su se odbornici sastajali sa gradonačelnikom, a zadnji put nam je rečeno je da će sjednica, najvjerovatnije, biti 13. maja. Sutra je taj dan, a mi ni poziv za sjednicu, ni materijale nemamo“, izjavio je Branislav Čerek, odbornik Narodnog fronta u Skupštini grada Banja Luka.
On ističe da, prema informacijama koje je dobio, prijedlog budžeta još nije stigao iz kabineta gradonačelnika u skupštinsku službu i da je to razlog što se budžetski korisnici nalaze u teškoj situaciji.
„Na sastancima sam istakao da su konsultacije apsurd, jer će na svaki nacrt budžeta koji ponudi gradska administracija, SNSD imati svoje amandmane kojima će u potpunosti izmijeniti taj budžet. A s druge strane, i to je nebitno, jer gradonačelnik novac troši mimo budžeta, na one stvari koje su njemu lijepe. Ali ni u ludilu nisam mogao da zamislim ovu situaciju – da prijedloga budžeta nema nikako“, naveo je Čerek.
On podsjeća da je sam gradonačelnik nekoliko puta uporedio privremeno finansiranje sa disanjem na škrge, pa se Čerek pita zašto se onda čeka sa dostavljanjem prijedloga budžeta i zakazivanjem sjednice. Dodaje da je nezapamćeno da Banja Luka ovoliko dugo bude bez budžeta, pa gradonačelnik treba i to da pripiše sebi kada govori o stvarima koje je prvi put uradio u istoriji.
„Dok svi gledaju u Gradsku upravu i željno iščekuju budžet, gradonačelnik stalno putuje. Nekada je govorio da se stranačkim stvarima bavi vikendom, a gradskim poslovima radnim danima. Sad vidimo da je i to još jedna njegova obmana, jer nema više ni 2 dana vremena da se posveti Gradu. Sa sobom vodi i kolege iz Gradske uprave, pa se više ne zna da li na događajima nastupa kao gradonačelnik, predsjednik stranke ili prijatelj ili je njemu sve to isto i misli da je Banja Luka jednako on? Nek misli šta hoće, samo nek počne da radi svoj posao, jer Banja Luka ne zavisi od njega, ali brojni korisnici i građani zavise od budžeta kojeg gradonačelnik treba da predloži“ rekao je Čerek, saopštio je NF.
Oznake: Narodni Front
Cvijanović: Od Trivićeve ni ne očekujem da razumije bilo šta od onog što se dešava