Partizan ne razmišlja o FIBA LŠ: Fokus je na Evroligi
Ostoja Mijailovic KK Partizan, Crno bela simfonija predstavljanje ekipe Avgust 19. 2024. Beograd (credit image & photo: Pedja Milosavljevic/ STARSPORT)
Predsjednik košarkaškog kluba Partizan rekao je da je glavni cilj kluba Evroliga i da se i dalje ne razmišlja o Ligi šampiona.
„Partizan u ovom trenutku ne razmišlja o FIBA Ligi šampiona, uz sva uvažavanja iste. Partizan je strateški okrenut u ovom trenutku ka Evroligi“, naveo je Mijailović za B92.
Mijailović je ranije rekao da je Partizan „jedan od najozbiljnijih kandidata za ostvarenje dugoročne licence Evrolige“, kao i da je klub u pregovorima sa tim međunarodnim takmičenjem oko cijene licence.
Beogradski crno-bijeli su se u sezoni 2022/23 vratili u Evroligu, u čije doigravanje nisu uspjeli da se plasiraju ove sezone, pošto su regularni dio završili na 12. mjestu na tabeli.
Partizan je u FIBA Ligi šampiona nastupao u sezoni 2016/17, kad je u plej-ofu eliminisan od PAOK-a, a dio tog takmičenja će naredne sezone biti i Alba, koja je posljednjih šest sezona igrala u Evroligi.
Foto: Starsport
Oznake: KK Partizan, Ostoja Mijailović