Đurević: Srpska i Srbija koračaju zajedno na korist naroda s obje strane Drine
FOTO: SRNA
Zahvaljujući ljudima koji imaju viziju, hrabrost i odgovornost Srbija i Republika Srpska sarađuju i koračaju zajedno na korist naroda s obje strane Drine, rekao je načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević.
U Andrićgradu na manifestaciji “Susreti na Drini – mostovi srpskog jedinstva”, Đurević je istakao da je obala Drine istorija ispisana perom Ive Andrića i da danas ponovo svjedoči da je srpski narod jedan narod.
“Most na Drini spaja naraštaje, sjećanje i nade”, rekao je Đurević i dodao da taj mosta podsjeća da su Srbi trajali i da će trajati.
Prema njegovim riječima, Višegrad je simbol onoga što srpski narod nosi u sebi, tu se ukrštaju sudbine i spajaju vizije, a jedna od tih vizija je Andrićgrad.
Zahvalio je svima koji su danas prisutni na ovom mjestu.
Ovom manifestacijom se obilježava prva godišnjica Svesrpskog sabora i potpisivanja Deklaracije o zaštiti nacionalnih i političkih prava i zajedničkoj budućnosti srpskog naroda.
Manifestaciju zajednički organizaciju vlade Republike Srpske i Srbije kao simbol veza srpskog naroda sa obje strane Drine, prenosi Srna.
Oznake: Mladen Đurević
Đokić: Međunarodna zajednica postala svjesna da je funkcija visokog predstavnika nepotrebna