Senka Bulić: Na Teatar festu osjećali smo se kao pravi umjetnici
Foto: ArtCaffe
Nagrada za scenski govor “Milorad Telebak” pripala je ansamblu predstave “Drvene ptice”, Hrvatskog narodnog kazališta Varaždin i HNK Zagreb, a tim povodom Senka Bulić, glumica, rediteljka i direktorica varaždinskog teatra stigla je u Banjaluku kako bi preuzela nagradu.
U čast nagrađenih na Teatar festu “Petar Kočić” izvedena je predstava “Ubistvo u Orijent Ekspresu” Pozorišta “Boško Buha” iz Beograda, a ekipa portala Banjaluka.net pitala je Bulićevu, kao istaknutu hrvatsku umjetnicu, koliko je zadovoljna cjelokupnom organizacijom Teatar festa i komentarima.
“Moram priznati da je bilo fenomenalno na festivalu i da smo jako zadovoljni našom nagradom. Zadovoljni smo što je žiri akcentirao kajkavski kao jedan sofisticirani i suvremeni jezik na kojem se može raditi velika priča, postdramska priča”, rekla je Bulićeva za Banjaluka.net.
Bulićeva se osvrnula i na predstavu koja je izvedena baš u čast dobitnika.
“Ova predstava koju smo gledali, ‘Ubistvo u Orijent Ekspresu’, zaista me oduševila zbog fenomenalnih glumaca, naročito Andrije, koji je bio fascinantno zanimljiv, lucidan, talentiran do besvijesti. Na kraju, zahvalila bih publici, Banjaluka.netu, na ogromnom gostoprimstvu zbog kojeg smo se mi osjećali kao pravi umjetnici”, zaključila je Bulić.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Pogledajte ko je sve osvojio nagrade na ovogodišnjem Teatar festu na ovom linku.
Piše: Neda Vukadin/Banjaluka.net
Oznake: Senka Bulić, Teatar fest