Košarac: Usvajanje budžeta po prijedlogu Bećirovića i Komšića – podršku okupatoru Šmitu
Foto: Instagram
Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac istakao je da usvajanje budžeta po prijedlogu članova Predsjedništva Denisa Bećirovića, Željka Komšića i Sarajeva znači podršku okupatoru Kristijanu Šmitu.
– Usvajanje budžeta po prijedlogu Bećirovića, Komšića i Sarajeva znači podršku okupatoru Šmitu. Srpska je protiv Šmita. On je političko zlo, koje dokazano ima loše namjere prema Srpskoj i srpskom narodu – naveo je Košarac na Iksu.
Usvajanje budžeta po prijedlogu Bećirovića, Komšića i Sarajeva znači podršku okupatoru Šmitu. Srpska je protiv Šmita! On je političko zlo, koje dokazano ima loše namjere prema Srpskoj i srpskom narodu!
— Staša Košarac (@StasaKosarac) August 31, 2025
Budžet institucija BiH za 2025. godinu sa brojnim amandamanima u odnosu na raniji prijedlog Ministarstva finansija i trezora u Savjetu ministara usvojen je na sjednici Predsjedništva BiH 19. avgusta bez glasa srpskog člana Željke Cvijanović.
Ovim amandmanima je, između ostalog, predviđeno 12 miliona KM za sedam institucija kulture, 20 miliona za BHRT, ali i više sredstava za opremanje i naoružavanje Oružanih snaga BiH.
Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH trebao bi sutra da održi hitnu sjednicu sa samo jednom tačkom dnevnog reda – Prijedlog zakona o budžetu institucija BiH i međunarodnih obaveza BiH za 2025. godinu.
Oznake: Staša Košarac
Kovačević i Nović otkrili uslove bez kojih SNSD neće prihvatiti zakone o Sudu i VSTS-u
Amidžić: Kilometarske kolone na graničnim prelazima posljedica političkih blokada
PDP predlaže izmjene Zakona o radu: Trudnice više ne bi mogle dobiti otkaz zbog isteka ugovora
Dodik: Anastasija Bosančić izuzetna mlada osoba čiji su znanje, rad i rezultati već prepoznati i cijenjeni širom svijeta