Cvijanović: Izetbegović ponovo prijeti hrišćanima, Srbima i Hrvatima u BiH
Foto: instagram.com/zeljka.cvijanovic
“Predsjednik SDA Bakir Izetbegović ponovo prijeti hrišćanima – Srbima i Hrvatima u BiH”, napisala je srpski član predsjedništva BiH Željka Cvijanović na društvenoj mreži Iks.
Napomenula je da je ustav svim konstitutivnim narodima u BiH dao jednaka prava i da je Bakir Izetbegović do sada trebao da se navikne na to.
“To što on smatra da bi Bošnjaci – muslimani zbog brojnosti trebali biti nadređeni, a hrišćani njima podređeni je u skladu sa njegovom ekstremističkom agendom. Počelo je novo vrijeme, a ono donosi i anesteziranje njegove radikalne politike”, dodaje ona.
Cvijanovićeva je poručila da bi bilo korisnije da prestane da sanja o unitarnoj državi, jer se to u BiH nikada neće ostvariti.
“Uostalom, bespotrebno je da se ovakvim prijetećem izjavama dokazuje čak i svojim biračima, jer će Trojku svakako poraziti na predstojećim izborima”, istakla je ona.
Oznake: Željka Cvijanović
CIK podsjetio na pravila: Ko ne može na kandidatske liste za izbore 2026. godine?