Sport 20.10.2025.

FIFA kaznila Hrvate zbog divljanja navijača

ČITANJE: 1 minuta

Disciplinska komisija Svjetske fudbalske federacije (FIFA) kaznila je Fudbalski savez Hrvatske (HNS) sa ukupno 48.500 švajcarskih franaka.

Razlog su incidenti navijača na mečevima protiv Češke i Gibraltara u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine, saopštio je HNS.

Selekcije Češke i Hrvatske odigrale su 9. oktobra u Pragu bez golova u meču grupe L kvalifikacija za SP 2026.

Hrvatski navijači ubacivali su predmete na teren i palili pirotehnička sredstva na duelu protiv Češke zbog čega je Disciplinska komisija FIFA-e odlučila da reaguje.

“HNS je kažnjen sa 7.500 franaka zbog neprimjerenog ponašanja dijela navijača (utrčavanja na teren za igru) poslije meča Hrvatska – Gibraltar (3:0), koji je odigran 12. oktobra u Varaždinu”, saopšteno je iz HNS.

Oznake: FIFA, HNS