Sport 06.11.2025.

Bolji od Portugalca: Đoković se plasirao u polufinale turnira u Atini

ČITANJE: 1 minuta

Novak Đoković, najbolji teniser sveta svih vremena, na dominantan način se plasirao u polufinale turnira u Atini, nakon što je u dva seta – 7:6, 6:4 pobedio Portugalca Nuna Boržeša. Ovo je Novakovo osmo polufinale u 2025. godini.

Dominantno, na najbolji mogući način sa nulom Novak Đoković je završio ovaj četvrtfinalni meč sa Nunom Boržešom jer je naterao je Portugalca Nuna Boržeša na greške tokom čitavog meča, što je i odlučilo ovaj susret.

Novak Đoković pokazao je Portugalcu Nunu Boržešu u njihovom prvom međusobnom odmeravanju snaga ko je najbolji svih vremena i zbog čega.Đoković je bio fantastičan na servis gemove u prvom setu.

U uvodna tri od četiri nije prepustio rivalu niti poen, a već u drugom gemu četvrtfinala vrebao je Boržeša brejk loptom.

Imao je kasnije još dve, ali je Portugalac uspevao da se izvuče. I tako sve do tajbrejka u kom je Đoković demonstrirao klasu. Sa 7:1 razbio je Portugalca.

U nastavku susreta Nuno Boržeš se konsolidovao i bio je poprilično dobar.

Borio se, ali je u finišu drugog seta počelo da ga muči desno koleno. Imao je dve kraće masaže, a Novak je to kaznio brejkom za 4:3, da bi usledila potvrda.

Posle toga nije bilo povratka za Boržeša, dok je Novak pri vođstvu 5:4 bio savršen na sevris gemu koji je rešio bez izgubljenog poena.

Novak je u osmom polufinalu ove godine i čeka pobednika dvoboja Markus Giron – Janik Hanfman.

Oznake: Novak Đoković