Svijet 09.11.2025.

Direktor Bi-Bi-Si-ja podnio ostavku

ČITANJE: 1 minuta

Generalni direktor britanskog Bi-Bi-Sija Tim Dejvi i glavni izvršni direktor vijesti Debora Ternes podnijeli su ostavke nakon kritika zbog pristrasnosti, uključujući način na koji je montiran govor američkog predsjednika Donalda Trampa.

– Ovo je u potpunosti moja odluka i ostajem veoma zahvalan predsjedniku i Odboru na njihovoj nepokolebljivoj i jednoglasnoj podršci tokom cijelog mog mandata, uključujući posljednjih nekoliko dana – naveo je Dejvi u saopštenju.

“Dejli telegraf” je danima izvještavao o internom dokumentu koji je sastavio bivši savjetnik Bi-Bi-Sija za standarde, u kojem je naveden niz grešaka, uključujući način na koji je montiran govor koji je Tramp održao 6. januara 2021. godine.

U dokumentu se sugeriše da su u emisiji “Panorama” montirana dva dijela Trampovog govora tako da izgleda kao da je podsticao nerede na Kapitol hilu u januaru 2021. godine.

Tramp je u dokumentarcu Bi-Bi-Sija prikazan kako govori svojim pristalicama da će zajedno prošetati do Kapitola i da će se “boriti kao ludi”, što je komentar koji je dao u drugom dijelu svog govora.

Oznake: BBC