Pao sistem na svim graničnim prelazima u BiH: Velike gužve, na pojedinim mjestima ručne provjere
Na većini graničnih prelaza u Bosni i Hercegovini nije moguće preći jer je pao informacioni sistem, a riječ je o većem kvaru, zbog čega se stvara velika gužva. Ponegdje se provjere vrše ručno s obzirom na probleme.
Sistem je pao u 12:10 sati i nije poznato do kada će biti u kvaru, ali ovakvi slučajevi se uglavnom rješavaju u roku od nekoliko sati.
BIHAMK je prvo izvijestio da je do pada sistema došlo na prelazima između Bosne i Hercegovine i Srbije koji su u nadležnosti Terenske kancelarije Zvornik, a to su GP Karakaj, Šepak, Zvornik i Skelani.
Međutim, naknadno su potvrdili da je riječ o većem padu sistema, na svim graničnim prelazima sa Srbijom, Crnom Gorom i Hrvatskom.
Ističu da su kontaktirali lokalne terenske kancelarije, te da pojedini uspijevaju propuštati vozila, a iz operativnog centra Granične policije im je rečeno da se na tim GP provjere rade ručno i da će digitalne provjere uraditi naknadno.
Ipak, na mnogim graničnim prelazima, poput GP Vardište koji se nalazi na istoku, uopšte nije moguće preći granicu, stoga se već stvara veliki broj automobila koji čekaju.
Oznake: granicni prelaz
Žena hrabrost: Trebinjka rođena bez ruke vjerom prevladala sve tjelesne nedostatke