Kultura 06.01.2026.

Održan tradicionalni Božićni koncert u Sarajevu

ČITANJE: 1 minuta

Srpsko prosvjetno i kulturno društvo “Prosvjeta” sinoć je u Narodnom pozorištu u Sarajevu održalo tradicionalni božićni koncert, koji je i ove godine okupio veliki broj ljubitelja horske i kamerne muzike.

Kao posebni gosti nastupili su članovi mješovitog hora Akademskog kulturno-umjetničkog društva Univerziteta u Novom Sadu “Sonja Marinković”, jednog od najznačajnijih akademskih horova u regionu, poznatog po bogatom repertoaru i savremenom pristupu izvođenju horske muzike.

Osim gostujućeg hora, publici su se predstavili gudački kvartet “SA Sinfonijeta”, kao i duo harmonika “Akolejdis” koji su nastupima upotpunili svečani program božićnog koncerta, prenosi Srna.

Tradicionalni božićni koncert SPKD “Prosvjeta” već 16 godina zauzima važno mjesto u kulturnom kalendaru Sarajeva i smatra se jednim od najposjećenijih muzičkih događaja tokom božićnih praznika.

Oznake: Božić