Nove klupe trebalo bi da doprinesu funkcionalnosti prostora koji je zamišljen kao mjesto za boravak studenata, rekreaciju građana i održavanje različitih kulturnih sadržaja na otvorenom.
Vijesti
10.06.2026.
Nove klupe, nova staza: Popločano šetalište kod Pravnog fakulteta FOTO
FOTO: BL PORTAL
ČITANJE: 1 minuta
U Studentskom parku kod Pravnog fakulteta u banjalučkom naselju Obilićevo, ovih dana postavljaju se nove betonske klupe, a danas se prvi put može jasnije vidjeti kako će izgledati dio novog mobilijara u ovom prostoru uz Vrbas.
Radnici su prethodnih dana izvodili betonske radove duž novouređenog šetališta, a na terenu su sada vidljive formirane klupe koje će služiti za odmor posjetilaca parka. Klupe su postavljene uz pješačku stazu koja povezuje sadržaje u okviru Studentskog parka.
PREPORUČUJEMO
Riječ je o prostoru koji se posljednjih mjeseci intenzivno uređuje u sklopu projekta izgradnje otvorenog amfiteatra i pratećih sadržaja kod Pravnog fakulteta. Pored šetališta, na lokaciji su već uređene zelene površine, posađena nova stabla i izgrađene pješačke komunikacije.
FOTO: BL PORTAL
Prema onome što se može vidjeti na terenu, radovi na uređenju pojedinih detalja kompleksa i dalje traju, piše BL Portal.
Čemu ovoliki beton ko je to tražio?
Hoćemo drveće hladovinu i klupe@Stanivukovic_D pic.twitter.com/IjdDh9MUpu— N✨ (@nanidadana) June 8, 2026
Koja je tvoja reakcija?
Preporučeno
Vijesti
10.06.2026.
Dekan Medicinskog fakulteta, Ranko Škrbić u posjeti Sečenovskom Univerzitetu u Moskvi FOTO
Vijesti
10.06.2026.

