Višečasovna čekanja prema Hrvatskoj, kolone i prema Crnoj Gori
Duge kolone vozila formirane su na više graničnih prelaza iz Bosne i Hercegovine prema Hrvatskoj i Crnoj Gori, saopšteno je iz Auto-moto saveza Republike Srpske.
Najduža zadržavanja bilježe se na izlazu iz BiH prema Hrvatskoj, gdje se na pojedinim prelazima čeka više sati.
Višečasovna čekanja su na graničnim prelazima Kostajnica, Novi Grad, Kozarska Dubica, Izačić i Velika Kladuša.
Kolone vozila zabilježene su i na ulazu u Hrvatsku preko prelaza Gradiška–Gornji Varoš, Brod, Šamac, Orašje i Svilaj.
Pojačan intenzitet saobraćaja registrovan je i na graničnom prelazu Deleuša, na izlazu iz BiH prema Crnoj Gori.
Gužve su evidentirane i na prelazu Gradina, gdje je saobraćaj pojačan u oba smjera, odnosno na ulazu i izlazu iz Bosne i Hercegovine prema Hrvatskoj.
Iz AMS RS navode da na ostalim graničnim prelazima zadržavanja putničkih vozila, za sada, nisu duža od 30 minuta.
Vozačima se savjetuje da prije polaska na put provjere stanje na graničnim prelazima i, ukoliko je moguće, koriste alternativne pravce.