Sport 09.02.2022.

ABA 2: Košarkaši Borca uvjerljivo pobijedili Sparse

Košarkaši Borca upisali su prvu pobjedu na četvrtom turniru ABA lige 2 u Banjaluci.

Banjalučani su nakon velike borbe u bh. derbiju savladali ekipu Sparsa sa 83:62 i tako se učvrstili na prvom mjestu na tabeli sa skorom 8-1. Presudila je treće četvrtina koju su domaći odigrali maestralno, prenose Nezavisne.

Borac je brzo zaboravio bolan poraz od Heliosa od prije dva dana i vratio se na pobjednički kolosijek. Bila je to na početku očekivano tvrda utakmica obzirom na važnost meča. U prvom dijelu bolje su se snašli gosti koji su na poluvrijeme otišli sa vodstvom 35:30. U tom periodu najviše se istakli Jakov Mustapić (11) i Marko Ramljak (8), dok je Borac u prvih 20 minuta šutirao trojke 1-10.

U drugom poluvremenu crveno-plavi su zaigrali bolje. Odigrali su furioznih 10 minuta trećeg perioda i već tada riješili pitanje pobjednika, Već nakon tri minute serijom 10:2 preuzeli su vodstvo (40:37). Nakon novog poravnanja (41:41), domaći prave novu seriju od 5:0 i dolaze na plus 5 (46:41). Od tada je bilo sve lakše za domaće, koji su igrali u transu, serija je nastavljena pa je Borac vrlo brzo imao dvocifrenu prednost (53:41). Ovu dionicu izabranici Dragana Nikolića dobili su 34:14 , te se u posljednjih 10 minuta ušlo pri rezultatu 64:49.

Do kraja gosti nisu mogli da se oporave poslije šokantne treće četvrtine, te je Borac upisao osmu ovosezonsku pobjedu u regionalnom takmičenju. Naredni susret Borac igra u subotu protiv Lovćena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Stefan Kenić sa 16 poena, Dionte Boldvin je ubacio 15, Džošua Kaningem je upisao 13 uz 11 skokova, a Radoš Šešlija 11 poena. Dvocifren je bio i Kosta Kondić (10). Kod Sarajlija Ramljak je imao 15, a toliko je dodao i Mustapić.

Oznake: KK Borac