Sport 21.01.2021.

ABA 2 LIGA: Košarkaši Borca poraženi od Širokog Brijega

Borac je doživio poraz u šestom kolu druge ABA lige. Široki Brijeg je ostvario trijumf 75:67 i tako došao do druge pobjede u takmičenju, a prve ostvarene na parketu.

Široki je meč prelomio na kraju treće i na početku posljednje četvrtine kada je napravio preokret i stekao ispostaviće se ključnu prednost, dok je Borac bio bez ideje u napadu, a uz to su imali veoma loše procente šuta, prenosi Srpskainfo.

Veoma uzbudljiv meč su odigrali timovi iz Bosne i Hercegovine u šestom kolu druge ABA lige. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, koje u prvih 20 minuta nije prelazilo pet poena. Bolji procenti šuta donijeli su Širokom prednost 35:30, dok je u domaćem timu bio primjetan umor od duela protiv Sutjeske.

U trećoj četvrtini Borac je napokon došao do poena. Banjalučani su uspjeli da pogode nekoliko šuteva za tri poena (Janković, Knežević), što im je donijelo preokret pa je domaći tim poveo 55:50.

Međutim uslijedio je veliki pad u igri Borca. Široki je u finišu treće i početkom četvrte četvrtine napravio seriju 8:0 i to je donijelo nervozu i nepovezanu igru u domaćem timu.

Gosti iz Hercegovine su na dobru odbranu uspjeli da pogode i trojke preko Vujanovića i Dejvisa pa su stekli veliku prednost, a velike probleme pravio je pod košem Buljević skokovima i asistencijama (75:65). U tim momentima je bilo jasno da će Široki ostvariti trijumf.

Lovro Buljević je bio odličan na obje strane parketa i ubacio je 20 poena uz osam skokova, dok je Dario Drežnjak dodao 15. Nikola Tanasković je u Borcu imao 14 poena, dok su Dejvis i Radukić ubacili po 11.

Borac u posljednjem kolu igra protiv Podgorice u subotu u 17 časova.

Oznake: ABA 2 liga, KK Borac