Sport 29.01.2024.

ABA 2 LIGA: Košarkaši Borca poraženi od Zlatibora

Košarkaši Borca nisu uspjeli da naprave iznenađenje u osmom kolu turnira ABA 2 lige. Lider takmičenja Zlatibor je savladao Banjalučane 81:79 nakon drame u finišu i došao do sedme pobjede.

Borac je odigrao odlično prvo poluvrijeme u kojem je na krilima Vuka Boškovića parirao rivalu uz sjajan šut za tri poena. Zlatibor je u trećoj četvrtini došao i do plus 14 (65:51) ali se Banjalučani nisu predavali.

Uspjeli su da dođu do izjednačenja 76:76. Imali su i napad za pobjedu koji nije realizovao Džerod Vest. Na drugoj strani je pogodio bivši član Borca Jan Rebec.

Vuk Bošković je bio najefikasniji u Borcu sa 22 poena, dok je Amsal Delalić dodao 14. Dušan Stojičić je u zlatiboru imao 15 poena. Banjalučani su tako ostali na skoru od tri pobjede, a u narednom kolu u četvrtak od 15 časova igraju protiv Širokog Brijega, prenosi Glas Srpske.

Oznake: KK Borac