Sport 01.02.2021.

ABA LIGA: Igokea na domaćem terenu uvjerljivo savladala Split

Košarkaši Igokee pobijedili su Split rezultatom 87:68 u utakmici 17. kola regionalne ABA Lige.

Prva četvrtina bila je onakva kakvu su najavljivala oba trenera, neizvjesna i u rezultatskoj klackalici, ali samo do minut i po pred kraj, kada je Igokea uspjela da se odvoji na četiri poena viška (21:17), piše Srpskainfo.

U drugoj četvrtini su Aleksandrovčani zaigrali još jače i agresivnije u odbrani, sa nešto više lakih poena iz tranzicije, a to im je donijelo i prednost na poluvremenu od 17 poena.

Treća četvrtina meča u Laktašima nije donijela ništa novo.

Sa plus 15 Igokea je ušla u posljednju dionicu (66:51). Prišao je Split nakon četiri minuta igre u odlučujućoj dionici na 12 poena zaostatka. Igokea se poslije trojke Jošila i slobodnog bacanja Karmajkla vratila na plus 16 (77:61), pa su otklonjene sve dileme, ako ih je i bilo, o tome da li Split može da se vrati u meč. Jošilo i Karmajkl su novim koševima na dva minuta do kraja odveli Igokeu na plus 20.

Najefikasniji u Igokei bio je Edin Atić sa 15 poena, dok je Split predvodio Sani Čampara sa 13 koševa.

Za Igokeu je ovo bila 13 pobjeda u Ligi, nakon koje su se Aleksandrovčani izjednačili na tabeli s Mornarom na liderskoj poziciji ABA lige.

Oznake: KK Igokea